04 Kwi 2019

Trzech uczniów LOTS zwolnionych z matury z historii!

Znamy już wyniki pierwszej części zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego „Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.

Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła, po przeprowadzeniu trzech rund kwalifikacji, zwolnić z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym 10 uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego. Wśród owych szczęśliwców znalazła się aż trójka uczniów LOTS w Bydgoszczy: Katarzyna Krauze (I miejsce – 395 punktów), Zuzanna Wybrańska (IV miejsce – 359 p.) oraz Grzegorz Bordewicz (V miejsce – 356 p.). W nieoficjalnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych Collegium Salesianum nie miało sobie równych w województwie! Dodatkową nagrodą dla Kasi Krauze będzie możliwość reprezentowania naszego województwa w wielkim finale w Warszawie w dniach 7-9 czerwca br.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Collegium Salesianum w Bydgoszczy!

W. Jóźwiak

Kampania polska 1939

13 marca 2019 roku w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyły się eliminacje konkursu historycznego „Kampania polska 1939.”