11 Cze 2018

Uczniowie LOTS wyróżnieni przez Kuratorium Oświaty

6 czerwca 2018 r. w auli WSD im. bł. W. Frelichowskiego w Toruniu odbyło się podsumowanie zmagań wojewódzkich Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. W roku Niepodległości tematem przewodnim była historia naszej ojczyzny w latach 1887-1922.
Laureatem Olimpiady został Grzegorz Bordewicz z klasy I B, zaś finalistką Katarzyna Krauze z klasy I A. Główną nagrodą jest dla nich zwolnienie z matury z historii z poziomu rozszerzonego. Ponadto Grzegorz będzie reprezentował woj. kujawsko-pomorskie w ścisłym finale Olimpiady w Warszawie w dniach 7-9 czerwca.
Dyplomy i upominki wręczyła naszym uzdolnionym uczniom wicekurator oświaty p. Maria Mazurkiewicz.
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji Olimpiady w sezonie 2018/19.
W. Jóźwiak

VIII Gala Laureatów Inspektorii św. Wojciecha

5 czerwca 2018 r. w salezjańskiej szkole w Toruniu spotkali się laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad z całej Inspektorii św....