04 Cze 2013

3. Gala Laureatów Szkół Salezjańskich w Pile

4 czerwca odbyła się w Pile Gala Laureatów Szkół Salezjańskich. Nasze Collegium Salesianum reprezentowała liczna grupa uczniów i nauczycieli pod przewodnictwem Księdza Dyrektora Henryka Kaszyckiego.

Dwugodzinna podróż upłynęła nam szybko i bez żadnych przygód komunikacyjnych. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. “Kopciuszek” przygotowane przez licealistów z Piły. Po krótkim wystąpieniu Księdza Inspektora obejrzeliśmy prezentację ilustrującą osiągnięcia wychowanków ze wszystkich szkół salezjańskich należących do Inspektorii Pilskiej.

Kolejnym punktem programu było wyróżnienie laureatów. Uczniowie otrzymali z rąk Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego pamiątkowe statuetki. Po raz pierwszy wyróżniono tytułem Wychowanków Roku uczniów z salezjańskich ośrodków wychowawczych. Natomiast nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne oraz pamiątkowe albumy. Głośnymi oklaskami podziękowaliśmy organizatorom gali- Księdzu Inspektorowi Markowi Chmielewskiemu oraz Księdzu Radcy Stefanowi Makurackiemu. Dla wszystkich gości przygotowano także smaczny poczęstunek. Uroczystość była także okazją do miłych spotkań z księżmi salezjanami, którzy kiedyś pracowali w naszych szkołach.

Oto wyróżniona grupa laureatów:
SPTS

• Malwina Frelichowska (j.polski i przyroda),
  • Jakub Olesiński (j.polski),
  • Julia Klawitter i Wiktor Jaśniak oraz Kamil Jankowski (matematyka),
  • Lidia Małycha i Magda Różycka oraz Michał Balak (przyroda),
  • Michał Gnutek (Liga Zadaniowa)

GTS i LOTS

• Marcin Gryszówka (fizyka, matematyka, biologia, historia, j.niemiecki),
  • Sławomir Koralewski (fizyka i geografia),
  • Inga Stawicka (j.polski),
  • Grzegorz Puciato oraz Piotr Muzyczuk i Jakub Wilk (j.angielski),
  • Anna Zarek i Joanna Kałamaja oraz Grzegorz Dybowski, Paweł Zyglewski i Wojciech Stróżecki (geografia),
  • Borys Sadowski (historia),
  • Bartłomiej Sokal (biologia),
  • Jerzy Stusiński (fizyka)
  • Katarzyna Raczkowska (konkurs historyczny).

…oraz nauczyciele

• Anna Racka-Możuch,
  • Marzanna Kościołek,
  • Magdalena Siewert-Nowak,