22 Kwi 2017

Finaliści i laureaci wojewódzkiego konkursu o życiu i twórczości Leona Wyczółkowskiego!

„Sztuka jest po to, by niepokoić. Wiedza umacnia.”
Georges Braque

22 kwietnia 2017 r. w Bydgoszczy w Zespole Szkół Plastycznych odbył się II etap wojewódzkiego Konkursu o Leonie Wyczółkowskim w ramach działania Leon Wyczółkowski inspiruje. Poziom egzaminu ustnego był wysoki, gdyż obejmował zakres wiedzy na temat życia i twórczości artysty. Pytania dotyczyły różnych aspektów z życia artysty regionu kujawsko-pomorskiego oraz na interpretacji konkretnego dzieła pod kątem kontekstu i formy.

Miło mi poinformować, ze dwójka uczniów z III klas gimnazjalnych naszej szkoły, nie dość że przedostała się przez I etap konkursu, to na egzaminie ustnym w II etapie – zdobyli tytuł finalistów i laureatów.

Gratulacje dla Ryszarda Piaseckiego z klasy III delta, który otrzymał dyplom finalisty i dla Pauliny Antowskiej – uczennicy klasy III alfa, która zdobywając III miejsce w Konkursie została laureatką i otrzymała główną nagrodę – legitymację licealisty Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, co jednoznacznie zwalnia ją ze zdawania egzaminów wstępnych do tej szkoły!

Dzięki takim działaniom zwracamy uwagę młodzieży na to, co stanowi szczególną wartość naszego regionu i rozbudzamy zainteresowania związane z dziedziną nauki, jaką jest historia sztuki.

Opiekun artystyczny – Aleksandra Kucewicz-Wasilewska

Sukcesy wokalne zespołu “Bella Voce”

W sobotę 22 kwietnia 2017 odbył się XIII Powiatowy Przegląd Piosenki "Śpiewaj z nami". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im....