16 Kwi 2014

Gala laureatów Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych 2014

Od samego rana, w środę 16 kwietnia, trio klarnecistów z Pałacu Młodzieży, wyczarowując wspaniałe dźwięki na swoich instrumentach, wprowadzało zebranych gości w podniosłą atmosferę gali.

Na zaproszenie p. Kurator Oświaty sala konferencyjna Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zapełniała się laureatami, nauczycielami, dyrektorami i rodzicami. Po części oficjalnej nastąpiła promocja laureatów. Jako pierwszych wyczytano wielokrotnych. Wśród nich Jakuba Wilka, Nikodema Zalcmana, Jędrzeja Lewandowskiego i Sławomira Koralewskiego. Nagrodzono to wielkimi brawami. Po nim wyczytywano następnych.

Zauważono i nagrodzono nauczycieli prowadzących wyróżnionych uczniów. Z naszego grona oklaskiwaliśmy szanownych nauczycieli. Dzięki finalistom, laureatom, nauczycielom, rodzicom, nasze Gimnazjum po raz kolejny uplasowało się czołówce gimnazjów w województwie kujawsko-pomorskim! Za co piszący ten tekst z całego serca dziękuje i przekazuje zaproszenie Ks. Inspektora na Galę Laureatów Szkół Salezjańskich Inspektorii PLN do Piły w dniu 03 czerwca.

A wszystkich innych uczniów GTS zapraszam, aby poszli w ślady nagrodzonych i podjęli starania wzięcia udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym, bo warto.

Ks. Henryk Kaszycki sdb

4. Wilk Jakub – Filipek Arleta

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYKI I ASTRONOMII

1. Wujków Alicja – Elżbieta Koralewska

Świąteczny numer gazetki szkolnej “Jest Bosko!”

Prezentujemy do przeczytania już szósty numer naszej szkolnej gazetki - tym razem w wydaniu świątecznym!