19 Mar 2015

Grzegorz Dybowski i Paweł Zyglewski w finale XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej

Po raz pierwszy w historii szkoły do etapu finałowego Olimpiady zakwalifikowało się dwóch uczniów: Grzegorz Dybowski z 3 klasy gimnazjum i Paweł Zyglewski z 2 klasy liceum.

Zadaniem uczniów było napisanie pracy w oparciu o własne badania i obserwacje oraz przygotowanie jej prezentacji na część ustną. Po zakwalifikowaniu się do etapu okręgowego musieli rozwiązywać zadania z zakresu znajomości geografii na poziomie rozszerzonym, wykazać się niesamowitą znajomością mapy i zjawisk zachodzących we współczesnym świecie. W tym etapie wzięło udział ponad 70 uczniów z naszego województwa, z naszej szkoły startował także Krzysztof Siedlecki z 3 klasy LO.

Do części ustnej przystąpiło tylko 20 uczestników, z których 15 zakwalifikowało się do etapu finałowego. Z bydgoskich szkół dostało się tylko 6 uczniów, w tym dwóch z naszej szkoły.

Warto dodać, że w finale weźmie udział tylko 4 gimnazjalistów z kraju, wśród których znalazł się uczeń 3β – Grzegorz Dybowski.

Finał Olimpiady odbędzie się 23-26 kwietnia 2015r. w Krośnie.

Naszym uczniom życzymy powodzenia
Katarzyna Wędzelewska

Rekolekcje Wielkopostne 2015

W dniach 11-13 marca w naszej wspólnocie szkolnej odbyły się rekolekcje wielkopostne, na które przyjechał do nasz ksiądz Mariusz Węcławek...