Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
10 Mar 2007

Konkursy pozostałe – rok szkolny 2006/2007

XIV Wojewódzki Przegląd Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej.

Dnia 17 listopada 2007 roku w MDK nr 2 odbył się XIV Wojewódzki Przegląd Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej.

Zespół wokalny „Bella voce” z naszego gimnazjum brał w tym konkursie udział. Młodzież zaprezentowała się bardzo efektownie (otrzymała nagrody i upominki), a Krzysztof Dzwoniarski z klasy 2 gamma wyśpiewał złoty mikrofon (Specjalne Wyróżnienie).
W kategorii solistek wystąpiła również Dominika Kruzel z klasy 2 alfa, która rewelacyjnie wykonała utwór G. Turnaua „Bombonierka”.

GRATULACJE !!!
Opracowała: Barbara Dziedzic

Osiągnięcia zespołu wokalnego

Zespół wokalny z gimnazjum 12.05.07 r. zdobył Wyróżnienie w IV Wojewódzkich Spotkaniach z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2007”. Zespół istnieje od września 2006r. Śpiewają w nim uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas gimnazjum.

Nie jest to pierwszy sukces zespołu. W Konkursie Piosenki Turystycznej (15.11.06r.) zdobył on II miejsce, a w Konkursie Piosenki Religijnej, który odbył się 06.11.06r. solistka Weronika Mazurkiewicz z kl. 3 gamma wyśpiewała III miejsce.

Kolejnym osiągnięciem solistów śpiewających w zespole jest zdobycie II miejsca przez Krzysztofa Dzwoniarskiego z kl. 1 gamma w IV Powiatowym Przeglądzie Piosenki „Śpiewaj z nami” oraz Wyróżnienia za Interpretację przez Dominikę Kruzel z kl. 1 alfa.

opr. Barbara Dziedzic

Fordoński Konkurs Języka Angielskiego

Salezjanie górą!!!

W środę 18 kwietnia poznaliśmy wyniki Fordońskiego Konkursu Języka Angielskiego: „Test your English” przeznaczonego dla uczniów pierwszych klas gimnazjalnych.

Konkurs składał się z części pisemnej (test leksykalno-gramatyczny) i ustnej (wypowiedź na temat z życia codziennego).

Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie zajmując pięć pierwszych miejsc, według następującej kolejności: Łukasz Rutkowski, Agata Józefiak, Katarzyna Tokarska, Kinga Głuchowska oraz Monika Sykutera.

Gratulujemy!!!

Konkurs recytatorski

10 marca 2007 w Zespole Szkół nr 5 odbył się konkurs recytatorski “Dziwny świat poezji B. Leśmiana”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z wielu bydgoskich szkół, zwyciężyła jednak Marta Markowska z kl. III beta, uczennica naszego gimnazjum.

Gratulujemy!

Skomentuj

Brak komentarzy do “Konkursy pozostałe – rok szkolny 2006/2007”

Pozostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkursy kuratoryjne – rok szkolny 2006/2007

Laureaci konkursów przedmiotowych AGATA KUBIK - 3 a (w czterech konkursach) AGNIESZKA WUJKÓW - 2 a i PAWEŁ RZEKANOWSKI -...

Zamknij