Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
27 Mar 2015

Pierwszy etap eliminacyjny turnieju Coca-Cola Cup 2015 za nami!

27 marca 2015 r na “ORLIKU” przy ul. Kromera w Fordonie odbyły się I etap eliminacyjny Turnieju Coca-Cola Cup2015. Do grupy, w której znalazła się nasza szkoła zostały przydzielone również Gimnazjum w Ostromecku, Gimnazjum w Unisławiu, Gimnazjum nr 2 w Bydgoszczy.

Mecze rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem pomimo padającego deszczu. Niestety na Turniej nie dotarł zespół z Unisławia, tak więc wszystkie obecne drużyny miały przed sobą do rozegrania po 2 mecze – systemem każdy z każdym. Do następnej fazy eliminacyjnej miał przejść zespół, który zajmie 1 miejsce w grupie.

Pierwszy mecz Turnieju grali piłkarze z Ostromecka kontra Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0 dla naszego zespołu!

Następnie po przerwie zagraliśmy spotkanie z Gimnazjum nr 2, mając świadomość, że po ich wygranej z Ostromeckiem 8:0 do awansu wystarczy nam tylko remis. Pełni nadziei i determinacji przystąpiliśmy do tego spotkania. Od samego początku mecz był bardzo emocjonujący, było bardzo dużo akcji z jednej jak i z drugiej strony. Na szczęście Salezjanie jako pierwsi umieścili piłkę w bramce przeciwnika. Na przerwę schodziliśmy spokojni, ale świadomi tego, że przeciwnik nie będzie miał nic do stracenia i z pewnością rzuci się do zaciekłej walki równo z gwizdkiem obwieszczającym początek drugiej połowy.

Tak też się stało. Po kilku minutowym naporze ze strony przeciwnika straciliśmy bramkę i mieliśmy remis. Na szczęście dzięki bardzo dobrej grze obronnej udało nam się stawić czoła atakom przeciwnika, a po szybkiej kontrze po raz drugi umieściliśmy piłkę w siatce “dwójki”. Do końca spotkania pozostały 2 minuty. Nasz zespół utrzymał wynik pieczętując tym samym awans do 2 rundy eliminacji.

Dziękujemy całemu zespołowi za ten występ i życzymy sukcesów na dalszym etapie Turnieju.