09 Lis 2011

Szkolny Konkurs Historyczny pt. “Bohaterowie niepodległości”

W dniu 9 listopada 2011 roku z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości w Collegium Salesianum odbył się szkolny konkurs historyczny.

Jego celem było spopularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat bohaterów walk o niepodległość Polski w XIX i XX wieku. Konkurs swoją formą nawiązywał do zagadki detektywistycznej. Uczestnicy musieli odnaleźć ukryte na terenie szkoły informacje o wybitnych postaciach historycznych oraz związane z nimi pytania, na które odpowiadali. Udział w rywalizacji nie wymagał więc wiedzy, ale sprytu, dobrej pamięci i dociekliwości.

Zwycięzcami okazali się Paweł Zmudziński (kl. 1 c), Michel Smoliński (kl. 1 c) i Maksymilian Kaźmierczak (kl. 3 beta). Wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz specjalny prezent – glejt zwalniający z odpowiedzi na dowolnie wybranej lekcji historii. Konkurs przygotował i przeprowadził nauczyciel historii Tomasz Drożyński.

Opracował: Tomasz Drożyński

Brak komentarzy do “Szkolny Konkurs Historyczny pt. “Bohaterowie niepodległości””

Wizyta ks. Tadeusza Rozmusa SDB

W ramach tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej został zaproszony salezjanin ks. Tadeusz Rozmus,