22 Cze 2016

VI Gala Laureatów Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile

Już po raz szósty zorganizowano w Zespole Szkół Salezjańskich w Pile Galę Laureatów Inspektorii pw. św. Wojciecha, obejmującą zasadniczo obszar województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Wśród zaproszonych laureatów konkursów przedmiotowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie zabrakło silnej delegacji Collegium Salesianum w Bydgoszczy, której przewodził ks. Adam Piotrowski sdb.

SPTS w Bydgoszczy reprezentowały: Aleksandra Piekut (matematyka) oraz Amelia Nieruszewicz (jęz. angielski).

GTS w Bydgoszczy reprezentowali: Grzegorz Bordewicz (historia i geografia), Kamila Stypa (biologia), Malwina Frelichowska, Patrycja Sitek, Szymon Maza i Tymoteusz Polak (wszyscy jęz. angielski) oraz Maria Michna (jęz. polski).

Szczególnie licznie – na tle innych szkół Inspektorii – prezentowała się ekipa z LOTS w Bydgoszczy w składzie: Paweł Zyglewski, Grzegorz Dybowski i Joanna Kałamaja (geografia) oraz Magdalena Topolska (wiedza biblijna).

Wyróżnieni otrzymali dyplomy, książki i statuetki z rąk Ks. Inspektora Romana Jachimowicza sdb oraz Ks. Radcy Stefana Makurackiego sdb.

Podobnie docenieni zostali nauczyciele-opiekunowie laureatów: Anna Racka-Możuch, Mirella Tomczak, Magda Studzińska, Aleksandra Kulka, Katarzyna Reszelewska, Elżbieta M. Jurgowiak, Katarzyna Wędzelewska, Wojciech Jóźwiak oraz ks. Andrzej Marchewka sdb.

Galę uświetniły występy młodzieży szkół salezjańskich w Pile.

Wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2016/17. Naprawdę warto spróbować! Per aspera ad astra!

Wojciech Jóźwiak

Studia w Anglii – spotkanie informacyjne

15 czerwca do naszej szkoły przybyli przedstawiciele organizacji, która dostarcza informacje na temat procesu rekrutacyjnego na studia w Wielkiej Brytanii