10 Kwi 2012

XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej

30 marca, w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się konkurs wiedzy o Finlandii – kraju Muminków i Janne Ahonena.
Najpierw każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał quiz. Przed kolejnym etapem oprowadzono wszystkich przybyłych po szkole. W kolejnej konkurencji grupowo odpowiadaliśmy na dwa wybrane pytania. Naszą szkołę reprezentowały 3 trzyosobowe zespoły:

• Mikołaj Bogusz, Marcin Gryszówka, Wojciech Piórkowski
  • Mikołaj Koszowski, Bartłomiej Nowak, Filip Sypniewski
  • Joanna Kałamaja, Katarzyna Kowalska, Michalina Gapińska

Następnie dla uczestników konkursu wystąpił zespół rockowy, a zaraz po nich para tańcząca salsę.

Po tej krótkiej przerwie grupowo rozwiązywaliśmy quizy wraz z puzzlami – mapą do ułożenia. By nasze mózgi lepiej pracowały, każdy dostał porcję węglowodanów.
W kolejnym etapie zespoły miały za zadanie zaprezentować wcześniej przygotowane Playback Show. Improwizacja, kreatywność i spontaniczność nieodłącznie towarzyszyły wszystkim grupom.

Po tych amatorskich występach przemieściliśmy się na salę gimnastyczną. Liderzy grup brali udział w konkurencji sportowej – skokach narciarskich. Najdalsze skoki oddał nasz reprezentant – Filip Sypniewski.

Powróciwszy z hali sportowej, czekając na wyniki, wysłuchaliśmy kolejnych rockowych utworów wykonanych przez tamtejszy zespół.
Werdykt jury był dla nas pomyślny – 3 miejsce zajął Marcin Gryszówka w konkursie indywidualnym!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom, a także dziękujemy Pani Katarzynie Wędzelewskiej za przygotowanie nas.

Michalina Gapińska

Brak komentarzy do “XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej”

Czcigodni Księża Salezjanie!

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa.