10 Cze 2018

Grzegorz Bordewicz finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej!

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbyły się w Warszawie zawody centralne Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym szczególnym roku niepodległości zmagania dotyczyły okresu 1882-1922. Wśród 50. najlepszych uczniów z całej Polski, wyłonionych w skomplikowanych i żmudnych eliminacjach, był przedstawiciel Collegium Salesianum w Bydgoszczy – Grzegorz Bordewicz z klasy I B.
Zawody centralne objęły aż IX konkurencji. Były to: 1.Broń i barwa, 2.Eksponat muzealny (tu Grześ zajął II miejsce – brawo!), 3.Malarstwo batalistyczne, 4.Znaki i odznaczenia, 5.Warszawa w latach 1887-1922, 6.Geografia militarna, 7.Literatura i poezja, 8.Pieśń oraz 9.Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie (IX miejsce).
Poziom był wyśrubowany, a licealiści z całej Polski popisywali się swoją ogromną elokwencją i erudycją. Miło mi poinformować, że nasz przedstawiciel zdobył tytuł finalisty. Pozostawił w pokonanym polu ok. 5800 uczniów, którzy wystartowali w tegorocznych zmaganiach. Dziękujemy Grzegorzowi za godne reprezentowanie LOTS w Bydgoszczy i liczymy na co najmniej powtórkę… za rok!
W. Jóźwiak

I miejsce w VIII Bydgoskim Survivalu Miejskim

30 maja 2018 r. odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym VIII Survival Miejski organizowany przez IV LO w Bydgoszczy dla...