01 Cze 2018

I miejsce w VIII Bydgoskim Survivalu Miejskim

30 maja 2018 r. odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym VIII Survival Miejski organizowany przez IV LO w Bydgoszczy dla uczniów szkół średnich. Do tej ciekawej gry miejskiej zgłosiło się 11 wspaniałych drużyn z naszego miasta (I LO, III LO, IV LO, V LO, VII LO, IX LO, XV LO, LO Tow. Salezjańskiego, Liceum Katolickie, Technikum Hotelarskie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych). Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klas pierwszych w składzie:
1. Maria Dulcet
2. Zofia Kobus
3. Dominik Pituła
4. Wiktoria Woźny
Zadaniem każdej z drużyn było jak najszybsze wykonanie zadań w terenie . Dotyczyły one szeroko pojętej wiedzy o naszym mieście z zakresu: turystyki, historii, architektury i współczesnej geografii politycznej. Nie zabrakło też zadań sprawdzających umiejętności np. posługiwania się skalą czy obliczania kąta padania promieni słonecznych w Bydgoszczy w określone dni w ciągu roku, a nawet tych sportowych. Każda z drużyn miała do przebycia ponad 10 km w jak najkrótszym czasie. Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna i upalna aura.
Nasz zespół spisał się na medal i zajął pierwsze miejsce w VIII Bydgoskim Survivalu Miejskim. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Organizatorom IV LO w Bydgoszczy dziękujemy za organizację gry terenowej i wspaniałą atmosferę.

Katarzyna Wędzelewska

Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w Bydgoszczy

Program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, która trwała od 22. do 29. maja br., rozpoczął się dla polskiej grupy na dworcu PKS...