Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
10 Cze 2019

Wspaniały występ Kasi Krauze w Warszawie!

W dniach 6-8 czerwca 2019 r. odbył się w Warszawie finał zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Historii. W tym roku uczniowie musieli, oprócz posiadania wiedzy z całego zakresu rozszerzonego historii, zmierzyć się głównie z dziejami Polski w latach 1921-56.

Do Warszawy przybyło 49. najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (po trzech z każdego województwa), wśród nich była Katarzyna Krauze z klasy II A LOTS – triumfatorka eliminacji wojewódzkich. Etap centralny był niezmiernie wyczerpujący i składał się z 10. różnych konkurencji, tak więc zwycięzcy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą.

Miło nam donieść, że ostatecznie reprezentantka Collegium Salesianum zajęła znakomite IX miejsce w kraju i zdobyła zaszczytny tytuł laureata. Kasia zwyciężyła w dwóch konkurencjach: Eksponat muzealny oraz Oprowadzanie po miejscach historycznych (wylosowała komunikację kanałową podczas powstania warszawskiego), zaś III miejsce zdobyła w kategorii Moje drzewo genealogiczne. Nadmienić należy, że nasza mistrzyni okazała się bezkonkurencyjna spośród dziewczyn w Polsce oraz potwierdziła prymat w woj. kujawsko-pomorskim. Ponadto ustanowiła też rekord naszej szkoły, dotychczas należący do Daniela Setckiego z 2011 r. (X miejsce). Był to też najlepszy start naszych uczniów w dziejach Collegium, gdyż Zuzanna Wybrańska oraz Grzegorz Bordewicz zdobyli tytuł laureata na szczeblu wojewódzkim (zwolnieni z matury z historii).

To były przepiękne chwile, poprzedzone pasją i pracą naszej laureatki, za co jej serdecznie dziękuję!