Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
03 Lis 2012

2-3 listopada (piątek-sobota): Wymiana polsko-włoska: Czas pożegnania

W piątek, 2 listopada, nadszedł czas pożegnania. Około godziny 08.30 mieliśmy stawić się z naszymi włoskimi przyjaciółmi na Osiedlu Leśnym na dworcu PKP.
Przybył również Ksiądz Dyrektor, aby się pożegnać i rozdać naszym gościom upominki z naszej szkoły. Wszyscy byliśmy smutni, że tak szybko skończyła się wizyta naszych kolegów w Polsce. Na koniec machaliśmy jeszcze do nich, nie wierząc, że już się rozstajemy…

Grupa włoska wyruszyła w czterogodzinną podróż do Warszawy do stołecznych Salezjanów na zwiedzanie i nocleg. A w sobotę, po siedmiodniowym pobycie w naszym kraju, nasi nowi włoscy przyjaciele wylecieli z Modlina do Bolonii, w ten sposób kończąc pierwszy etap naszej florencko – bydgoskiej wymiany. Teraz z ogromną niecierpliwością czekamy na marzec, kiedy to my pojedziemy z wizytą do kolegów z Florencji…

Przygotowali: Zuzanna Wosińska i Pola Łuczka

PODZIĘKOWANIA

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które służyły mi pomocą, życzliwością i zaangażowaniem podczas organizacji działań związanych z wizytą gości z Florencji w naszej szkole. Zaimponować mieszkańcom Toskanii nie jest łatwo, bo oni na co dzień piękna wokół siebie mają aż w nadmiarze. Jednak udało się nam podbić ich serca, zadowolić i pokazać piękne oblicze naszego kraju za co szczerze dziękuję (i mam nadzieję, że nikogo nie pominę…): rodzicom goszczącym: państwu Wosińskim, Bogacz, Wujków, Gill i Kempińskim, rodzicom uczniów wspomagających, Księdzu Dyrektorowi Henrykowi Kaszyckiemu, Księdzu Dyrektorowi Pawłowi Żurawińskiemu, Księdzu Michałowi Sabadzie oraz księżom ze wspólnoty Collegium Salesianum, Księdzu Kamilowi Pozorskiemu, Księdzu Antoniemu Balcerzakowi, Ojcu Dariuszowi Drążkowi, pracownikom obsługi Collegium Salesianum, panu Antoniemu Mrukowi, panu Piotrowi Bryzgalskiemu, pani Katarzynie Reszelewskiej, pani Agacie Urbańskiej, pani Małgorzacie Laskiej, pani Elżbiecie Koralewskiej, pani Joannie Ziętak, pani Magdzie Studzińskiej, panu Waldemarowi Zajączkowskiemu, panu Jarosławowi Malińskiemu, Ani Laskiej, Ninie Peplińskiej, chłopakom z 2A prowadzącym zajęcia z fizyki, uczniom goszczącym: Zuzie Wosińskiej, Karolinie Bogacz, Ali Wujków, Martynie Gill, Boguszowi Gill, Karolinie Kempińskiej oraz całej naszej drużynie wspomagającej: silnej ekipie z 1C: Maciejowi Chrzanowskiemu, Łukaszowi Spyrze, Mateuszowi Miturze, Filipowi Szyjanowskiemu, Marcinowi Michalskiemu, Maciejowi Lewińskiemu, Marcinowi Górkowskiemu oraz Martynie Zamaro, Oli Formelli, Marcie Jankowskiej, Ali Józefiak, Konradowi Podgórskiemu, Mikołajowi Reszelewskiemu, Kubie Wilkowi, Borysowi Sadowskiemu i Pawłowi Chmielewskiemu.
FAJNIE BYŁO… WIELKIE DZIĘKI!!!

Pola Łuczka

Skomentuj

Brak komentarzy do “2-3 listopada (piątek-sobota): Wymiana polsko-włoska: Czas pożegnania”

Pozostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
1 listopada (czwartek): Wymiana polsko-włoska: Gdańsk

W czwartek, 1 listopada, cała grupa włoska oraz czworo przedstawicieli grupy polskiej udało się na wycieczkę do Gdańska.

Zamknij