11 Gru 2015

34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Collegium Salesianum

Już po raz kolejny obchodziliśmy w Collegium Salesianum wspomnienie wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.

W tym roku w ramach rozpoczynających się obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski wspominaliśmy bohaterskich kapłanów z lat 80. XX w., którzy w znaczący sposób przyczynili się do odzyskania przez Polskę suwerenności. Biogramy dominikanina o. Honoriusza Kowalczyka, ks. Stanisława Niedzielaka, ks. Stanisława Suchowolca, ks. Sylwestra Zycha oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki przywołali uczniowie zajęć rozszerzonych II klasy LOTS. Na koniec przypomnieliśmy sobie męczeństwo bł. ks. Jerzego, którego Droga Krzyżowa rozpoczęła się 19 X 1984 r. w Bydgoszczy.

Autor tych słów serdecznie dziękuje za pomoc Piotrowi Muzyczukowi, Julii Biesiadzie, Natalii Abramczyk, Krzysztofowi Suppanowi, Karolinie Świstek, Oskarowi Wadowskiemu, Aleksemu Rutkowskiemu oraz Klaudii Klaassen, którzy, mimo że rozpoczynali zajęcia dopiero o 9:50, pomogli w przeprowadzeniu apelu.

W. Jóźwiak

Nasza Inspektoria pw. św. Wojciecha (PLN) ma nowego Prowincjała!

Drodzy, dzisiaj z Inspektoratu w Pile otrzymaliśmy taką wiadomość: