28 Maj 2012

Dzień Krajów Anglojęzycznych dla GTS

28 maja w Collegium Salesianum odbył się dla uczniów gimnazjum Dzień Krajów Anglojęzycznych z gościnnym udziałem łaciny i języka hiszpańskiego.

Impreza objęta była patronatem projektu COMENIUS, który jest realizowany w naszej szkole już od dwóch lat. Część środków finansowych przeznaczonych na realizację tego projektu pozwoliła na zakup nagród za konkursy odbywające się w tym właśnie dniu. Za wyjątkowe zaangażowanie w quizy można było otrzymać przypinki, breloczki, kubki z logo projektu Comenius, a także sympatyczne gadżety, które zostały zakupione w Walii.

W trakcie pięciogodzinnego programu tego dnia odbywały się przeróżne zajęcia związane z krajami anglojęzycznymi. Grupa modułu anglojęzycznego z klas trzecich przygotowała wraz z panią Apolonią Łuczką projekt edukacyjny na temat Australii, Nowej Zelandii, Tasmanii, Indii, Kanady i Jamajki. Każda z par przedstawiła swoją prezentację Power Point, quiz wiedzy oraz plakat. Grupa modułu anglojęzycznego z klas drugich wraz z panią Magdą Studzińską pokazała mini filmiki na temat Stanów Zjednoczonych oraz quizy.
Pan Rafał Sikora przeprowadził interdyscyplinarny konkurs anglojęzyczny, pani Dorota Próchniak zaproponowała zadanie związane z łaciną i greką, a pani Ilona Gross quiz na temat Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Jedna z godzin podczas Dnia Krajów Anglojęzycznych zarezerwowana była dla grupy Comenius wraz z panią Apolonią Łuczką, koordynatora projektu Comenius. Podczas tej godziny podsumowano współpracę polsko-walijską w latach 2010-2012. Poza tym, uczniowie, którzy gościli na tych zajęciach, brali udział w zabawach znanych z poprzednich spotkań grupy Comenius i musieli, na przykład, rozpoznać potrawy i przybory kuchenne z zamkniętymi oczami, co dla niektórych okazało się naprawdę trudne.

Grupa Comenius zaprezentowała również część wyników swojej dwuletniej pracy nad projektem; można było zobaczyć prezentacje multimedialne na temat zdrowego żywienia oraz materiały z pobytu w Walii i z przyjazdu Brytyjczyków do Bydgoszczy.

To był bardzo sympatyczny dzień, w którym można było zobaczyć kraje anglojęzyczne w trochę innym świetle niż na lekcjach języka angielskiego. A już wkrótce, podczas Dnia Sportu czekają nas emocjonujące rozgrywki piłkarskie, podczas których Comenius funduje statuetki i medale.

See you then!!!
Apolonia Łuczka

Brak komentarzy do “Dzień Krajów Anglojęzycznych dla GTS”

Występ zespołu “Bella voce” na XVII Festynie Misyjnym u Duchaczy

Dnia 27.05.2012r. Parafia Św. Ducha po raz kolejny zorganizowała Festyn Misyjny.