29 Maj 2013

Dziesięć lat matury rocznika 2003!

Sobotnie popołudnie (25 maja) upłynęło pod znakiem obchodów małego jubileuszu. „Ojcem chrzestnym” i inicjatorem tegoż był Łukasz Wasilewski wraz z grupą dzielnych współpracowników.

Całość została poprzedzona kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Zadano sobie dość trudu, aby trafić z zaproszeniem do każdego absolwenta i profesora. Dzięki temu mogliśmy spotkać się na Mszy św. w kaplicy szkolnej, sprawowanej w intencji Byłych Wychowanków i ich rodzin. Gromki i odważny śpiew uczestniczących
w liturgii świadczył o miłym nastroju, udzielającym się każdemu.
Po Eucharystii miało miejsce braterskie spotkanie przy stołach i grillu, gdzie dzielnie spisał się przyszły mąż Izy! W serdecznych rozmowach dopełniano wymiany wiadomości i wspomnień. Wyjątkowy i pełen radości był widok dzieci naszych wychowanków jak i błogosławiony stan przyszłych mam. Spotkanie trwało aż do późnych godzin wieczornych, a w kilku przypadkach przeniosło się do zacisza domowego absolwentów.

Owocem tego jubileuszu była także myśl reaktywowania grupy Byłych Wychowanków Salezjańskich. Sam Łukasz W. chętnie podejmie się tego zadania i szuka pomocników do tej inicjatywy, drogiej ks. Bosko. Już myślimy o wygospodarowaniu miejsca do przekazu wiadomości interesujących szczególnie BWS-ów na stronie Collegium. Zapraszam do współpracy.

Wam wszystkim, a szczególnie Łukaszowi, Izie i Beacie, dziękuję za zorganizowanie tego wydarzenia. Dziękuję za złożenie ofiary na rzecz szkoły, którą przekażemy na remont sali gimnastycznej. Zachęcam inne roczniki, aby podjęły się tego trudu, bo warto.

ks. Henryk Kaszycki sdb
Dyrektor Collegium Salesianum

3 komentarze do “Dziesięć lat matury rocznika 2003!”

1. Szymon Piotr says:

Dzięki wszystkim za spotkanie – było świetnie!

2. Waldek Zajączkowski says:

Pragnę przekazać miłą informację, iż reaktywowana grupa Byłych Wychowanków Salezjańskich ma już przygotowane swoje miejsce na stronie www Collegium Salesianum!

Umieściłem logo BWS (łacińska nazwa to: Praeit Ac Tuetur) na stronie internetowej CS, które prowadzi do strony z aktualnościami działania Waszej grupy.

3. Daniel Łuczon says:

Łukasz Wasilewski utworzył na Facebooku stronę BWS, na której będziemy publikować wszelkie aktualności i informacje o nadchodzących wydarzeniach. Zapraszam do polubienia. Adres: https://www.facebook.com/BWS.Bydgoszcz
    Pozdrawiam. Prezes :-)

Koniec egzaminów maturalnych 2013!

Dzisiejszego dnia (28 maja) odbyły się ostatnie egzaminy ustne w naszym liceum.