07 Cze 2011

Gala laureatów Szkół Salezjańskich

7 czerwca w Pile odbyła się Gala Laureatów. Miło nam poinformować, że młodzież szkół bydgoskich wraz z opiekunami stanowiła jedną z najliczniej reprezentowanych grup:

SPTS

• Aleksandra Formella (j. polski) – opiekun Ela Łapińska,
  • Sławomir Koralewski (przyroda),

GTS

• Krzysztof Kanabaj (j. angielski) – opiekun Katarzyna Chełminiak,
  • Tomasz Leśniewski (historia) – opiekun Tomasz Drożyński,
  • Łukasz Górnicki (matematyka),
  • Jan Basałaj (geografia) – opiekun Katarzyna Wędzelewska,

LOTS

• Aleksandra Olszewska (j. polski) – opiekun Piotr Mazurkiewicz,
  • Sebastian Krupiński (geografia) – opiekun Katarzyna Wędzelewska.
  • Daniela Steckiego (historia) reprezentował jego opiekun Wojciech Jóźwiak.

Zaproszono także zeszłorocznych laureatów konkursów gimnazjalnych Nicolę Piotrowską i Kamila Sobczaka.

Delegacji przewodniczył Ks. Dyrektor Henryk Kaszycki.

Gala składała się z części artystycznej (przygotowanej przez młodzież gimnazjum w Pile), statystycznej (Ks. Radca Stefan Makuracki) oraz najważniejszej, jaką było wręczenie pamiątkowych statuetek laureatom i nagród ich opiekunom przez Ks. Inspektora.
W imieniu nieobecnych M. Siewiert-Nowak, H. Cieśli i K. Gula nagrody odebrał Ks. Dyrektor.
Podziękowania na ręce Ks. Inspektora oraz gospodarza Ks. Dyrektora Worka przekazała Aleksandra Olszewska.

Warto nadmienić, że pomysł gali narodził się podczas rozmów nauczycieli LOTS z Ks. Dyrektorem Henrykiem Kaszyckim i z jego inicjatywy znalazł wsparcie u Ks. Radcy S. Makurackiego.

Wyjazd do Piły zakończył się wspólnym obiadem wydanym na cześć laureatów i ich opiekunów przez Ks. Dyrektora Henryka Kaszyckiego w zajeździe “Pasibrzuch”.

Opracował: Piotr Mazurkiewicz

zobacz galerię zdjęć

Jeden komentarz do “Gala laureatów Szkół Salezjańskich”

1. Tym razem Toruń! says:

[…] podkreślić, że dla naszych uczniów było to kolejne (po gali inspektorialnej w Pile) wyróżnienie. Tym razem spotkali się z rówieśnikami z województwa kujawsko-pomorskiego. […]

JPII – Liczy się Świętość!

Gdy zebraliśmy się 4 czerwca o godzinie 5 rano przed budynkiem szkoły, byliśmy nieco zaspani.