Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
03 Gru 2013

Grudniowy DKF!

Już 12 grudnia o godz. 16.15 w naszej “kinowej” sali 115 odbędzie się kolejne grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego “Collegium”.

W przeddzień rocznicy ważnych wydarzeń 13 grudnia, chcemy wspólnie obejrzeć film “Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” (2011) w reżyserii Antoniego Krauze.

Jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu “Popiełuszko. Wolność jest w nas”. W przejmującym obrazie, porównywanym do nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem “Krwawej niedzieli” Paula Greengrassa, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u.

Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z “U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego.

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc (“Śluby panieńskie”). “Balladę o Janku Wiśniewskim” – porywający motyw przewodni do “Czarnego czwartku” – zaśpiewał Kazik Staszewski.

[opis dystrybutora kino]

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu: połączeniu seansu filmowego z dyskusją.

Zapisy można także dokonywać na naszym fanpage-u: https://www.facebook.com/DKFCollegiumBydgoszcz

Zapraszają: Iwona Krzemińska, Waldek Zajączkowski, Wojciech Bartoszek i Piotr Mazurkiewicz.

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Grudniowy numer szkolnego czasopisma Jest Bosko!

Zachęcamy do lektury naszego odnowionego czasopisma „Jest Bosko”, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie.

Zamknij