31 Paź 2014

HOLY WINS, czyli ŚWIĘTOŚĆ WYGRYWA …

Powoli staje się tradycją, że 31 października w Collegium Salesianum obchodzimy HOLY WINS, czyli dzień, którego tematem przewodnim są sylwetki świętych oraz zaduma towarzysząca nadchodzącemu Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkom.

W tym roku, aby zachęcić społeczność szkolną do refleksji nad życiem i wzmożonej modlitwy podczas pierwszych listopadowych dni, Samorząd Liceum Ogólnokształcącego przygotował etiudę filmową zainspirowaną fragmentami psalmów oraz aforyzmami dotyczącymi problemów dnia codziennego, takimi jak: zmęczenie, zniechęcenie i frustracja, samotność, żałoba. Projekcja filmu, poprzedzona słowem wstępu opiekuna Samorządu Liceum, pani Apolonii Łuczki, odbywała się w sali 115 i uczestniczyły w niej kolejno wszystkie klasy naszej szkoły. Uczniowie z ciekawością i w skupieniu obejrzeli projekcję i, miejmy nadzieję, zostali zainspirowani do spędzenia najbliższego czasu zgodnie z katolicką polską tradycją.

Oprócz filmu, na dzień HOLY WINS wszystkie klasy przygotowały plakaty portretujące sylwetki świętych. Prace, umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych, stanowiły źródło informacji na temat świętych i każdy mógł o nich poczytać na przerwach.

Dodatkowo, podkreśliliśmy ten dzień naszym białym lub jasnym strojem.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących pracę nad filmem oraz kilku ujęć z HOLY WINS, a także, ponownie, samego filmu!

Przygotowała: Apolonia Łuczka

“Portrety Świętych przez Mistrzów uczynione”

Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego zachęcamy do lepszego poznania swojego patrona!