Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
17 Paź 2013

Inauguracja DKF “Collegium”

Plany zmieniły się w rzeczywistość. W czwartek 17 października 2013 roku „ruszył” w naszej szkole Dyskusyjny Klub Filmowy.

Wybrany na inauguracyjne spotkanie film reprezentował bardzo dobre kino europejskie. Niektórzy po raz pierwszy, a inni po raz kolejny z ogromną przyjemnością obejrzeli francuski film „Nietykalni”, którego fabuła oparta jest na faktach, a przesłanie pełne jest nadziei, optymizmu i wiary w człowieka, którego może pokonać, ale nie zniszczyć nieprzewidywalny los.

Emisję poprzedziła krótka wypowiedź Pawła Osiala na temat filmowych bohaterów i fabuły utworu. Po obejrzeniu filmu mogliśmy skonfrontować poglądy, wyrazić opinie i oceny przy smacznym ciastku i herbacie. Wymiana zdań, dyskusja, przedstawienie własnego punktu widzenia to zawsze twórcze i rozwijające działanie. I choć grupa nie była zbyt liczna, to możemy być zadowoleni, że projekt został wprowadzony i mamy nadzieję, że będzie się dynamicznie rozwijał.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w spotkaniach klubu, które są przede wszystkim skierowane do miłośników X Muzy i wszystkich ceniących wymianę myśli oraz odkrywanie głębszych warstw złożonego dzieła filmowego.

Nasz DKF będzie miało nazwę “Collegium”.

Jesteśmy już na Facebooku – https://www.facebook.com/DKFCollegiumBydgoszcz – tam będziemy informowali o zbliżających się spotkaniach i propozycjach filmowych.

Opiekunowie projektu: Iwona Krzeminska, Waldek Zajączkowski, Piotr Mazurkiewicz, Wojciech Bartoszek

Galeria zdjęć

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odznaczeni i Medaliści z Collegium Salesianum

14 października br. w Centrum Konferencyjnym Hotelu City w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy...

Zamknij