Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
05 Wrz 2015

Kolejna Pielgrzymka Pracowników CS do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie

Dobre i sprawdzone tradycje trzeba zachowywać. Idea pielgrzymki do sanktuarium maryjnego, której uczestnikami byli pracownicy szkół salezjańskich w Bydgoszczy, zrodziła się przed kilkunastoma laty, gdy piszący ten tekst był dyrektorem w liceum.

Potem kolejni następcy kultywowali tę tradycję; trwa ona aż do teraz. I tak, co roku staraliśmy się, aby uczcić Matkę Najświętszą nawiedzając Jej dom. Modliliśmy się między innymi w Górce Klasztornej, Markowicach, Inowrocławiu, Rywałdzie, Fordonie, Skrzatuszu i w katedrze bydgoskiej.

W pierwszą sobotę 5 września o godz. 10.45 rozpoczęliśmy nasze spotkanie z Maryją od modlitwy na podwórzu szkolnym, a następnie pieszo, jak przystało na pątniczy charakter spotkania, udaliśmy się do bazyliki fordońskiej – Sanktuarium Królowej Męczenników. Po drodze, podziwiając uroki krajobrazu, w słonecznej pogodzie, odmawialiśmy różaniec, animowany przez p. J. Dalewską.

Na miejscu przywitał nas i przedstawił historię sanktuarium ks. prałat i proboszcz Jan Andrzejczak. Następnie była uroczysta Msza św. koncelebrowana przez ks. Henryka i ks. Wojciecha, który wygłosił kazanie. O oprawę liturgiczną zadbała grupa naszych nauczycieli pod troskliwą koordynacją p. G. Bogacz. Po Mszy św. tą samą drogą obok Doliny Śmierci, wróciliśmy do szkoły, gdzie czekało na nas braterskie spotkanie, zorganizowane przez ks. Andrzeja i dzielnych współpracowników.

W tym miejscu czuję się zobowiązany do wyrażenia szczerego podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam logistycznie. Niech Maryja wyprasza nam potrzebne łaski.

Ks. Henryk Kaszycki
Dyrektor Collegium Salesianum

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września 2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego Collegium Salesianum.