05 Kwi 2018

Matura z historii na 100% w klasie pierwszej!

Znamy już wyniki I etapu eliminacji centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej „Losy i dzieje oręża polskiego”.
Miło nam poinformować, że zaszczytne tytuły finalistów, które uprawniają do zwolnienia z matury z historii, zdobyli przedstawiciele społeczności LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy: Katarzyna Krauze z klasy I A oraz Grzegorz Bordewicz z klasy I B. Warto wspomnieć, że wspomniane osiągnięcie zdobyło zaledwie 6 uczniów z całego woj. kujawsko-pomorskiego (w tym oczywiście dwóch z Collegium Salesianum i w dodatku już w klasie pierwszej!).
Dziękujemy im za włożony trud i godne reprezentowanie szkoły! A zadanie to naprawdę wymagające ogromnego wysiłku: najpierw eliminacje szkolne, potem zawody okręgowe, następnie wojewódzkie (etap pisemny i ustny), wreszcie eliminacje centralne (ponownie 2 etapy). Przy okazji dziękuję Księdzu Dyrektorowi, Panu Wicedyrektorowi oraz gronu nauczycielskiemu za elastyczne podejście do naszych Olimpijczyków!
W. Jóźwiak

Harmonogram Dnia Nauki dla liceum