27 Mar 2014

Nasi uczniowie biorą udział w programie telewizyjnym TVP Bydgoszcz “Wejdź w sieć!”

W ten piątek 28 marca o godz. 18.00 nas kanale TVP Bydgoszcz, odbędzie się emisja programu edukacyjnego z serii pt. “Wejdź w sieć!”.

Sesja filmowa odbyła się w Collegium Salesianum w dniu 20 marca 2014 i została zrealizowana przez ekipę reporterską Oddziału TVP w Bydgoszczy.

Sesja powstała na potrzeby nowego odcinka filmów edukacyjnych pt. “Wejdź w sieć” realizowanego przez TVP Bydgoszcz w celu ukazania wykorzystania nowych technologii informatyczno-internetowych w szkole. Intencją autorów nagrania, było ukazanie zwłaszcza w jaki sposób uczniowie mogą realizować swoje pasje stosując narzędzia cyfrowe zwłaszcza w Internecie a także jak można wykorzystać tablice interaktywne na zajęciach lekcyjnych.

W związku z tym, nasi uczniowie klas multimedialnych mogli wziąć udział w nagraniu materiału filmowego realizowanego w trakcie zajęć z przedmiotu profilowanego “Multimedia w praktyce” prowadzonych przez Waldemara Zajączkowskiego.

Kilkanaście minut później ekipa TVP Bydgoszcz udała się także do szkoły podstawowej i brała udział w lekcji z klasą trzecią prowadzoną przez Panią Iwonę Fotin.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu “Wejdź w sieć!” z udziałem naszych uczniów szkół salezjańskich w Bydgoszczy.

Na pewno w tym miejscu umieścimy link do udostępnionego nagrania na platformie VOD TVP Bydgoszcz.

Strona internetowa projektu “Wejdź w sieć!” – http://www.tvp.pl/bydgoszcz/edukacja/wejdz-w-siec

Rodzina Salezjańska ma nowego Generała

Don Ángel Fernández Artime, mający 53 lata, urodzony 21 sierpnia 1960 w Luanco - Gozon został dziesiątym następcą księdza Bosko!