30 Paź 2012

Od września w naszej szkole gościł Jan Paweł II!

Wszystkie klasy przygotowały plakaty ze słowami Papieża, które zawisły w całej szkole. Na korytarzach, na drzwiach klas lekcyjnych, wszędzie “potykaliśmy ” się o Jego słowa. Potem został ogłoszony II konkurs wiedzy o nauczaniu JPII i konkurs poezji naszego Papieża. Z tej okazji znowu przedstawiciele każdej klasy przygotowali swoją wizję słów Papieża, ale tym razem cytaty pochodziły z pielgrzymek po różnych kontynentach. W szkole zrobiło się od prac plastyczno-literackich, jeszcze bardziej kolorowo i przyjaźnie. (Najbardziej podobał mi się plakat, który zawisł w pobliżu pokoju nauczycielskiego “człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Ile razy to przeczytałam, tyle razy trudniej mi było stawiać słabsze oceny czy dawać reprymendę uczniom. Jeśli już, to z sercem!)

Konkurs wiedzy o nauczaniu JPII polegał na napisaniu pracy na podstawie różnych, wyznaczonych homilii do młodzieży polskiej. Trzy równorzędne nagrody otrzymały Katarzyna Korpys, Urszula Żurańska, Aleksandra Dybowska. Wszystkie dziewczęta z klasy IC. W związku z tak dużą aktywnością, cała klasa otrzymała obiecaną paczkę cukierasów (nawet trzy paczki!) Nagrody zostały rozdane w dniu wspomnienia bł. JPII, na porannej modlitwie. Towarzyszył temu wydarzeniu oczywiście sam zainteresowany-Papież bo przecież wszyscy mogliśmy w krótkim filmie obejrzeć Jego biografię i wysłuchać kilku słów z Westerplatte i z Częstochowy.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w szerzenie świętości JPII.

Iwona Szubarga

Brak komentarzy do “Od września w naszej szkole gościł Jan Paweł II!”

29 października (poniedziałek): Wymiana polsko-włoska: Nietypowy dzień szkolny

W poniedziałek Włosi po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę.