Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
04 Mar 2015

Odyseja Umysłu działa dalej..

W ciągu ostatnich kilku miesięcy grupa działająca w ramach projektu Odyseja Umysłu wiele zdziałała. Przeszli przez kilkadziesiąt godzin treningu kreatywnego myślenia, poświęcając swój wolny czas po lekcjach, a w ostatnim czasie także w kilka dni ferii. W tym czasie przygotowywali się do występu na konkursie Odysei Umysłu. Na konkurs przygotowali rozwiązanie 3 Problemu Długoterminowego opublikowanego na ten rok, cytując stronę Odysei:
„Zespół wystawi na scenie własną adaptację historii o Puszce Pandory… a na dodatek zrobi to w konwencji gier wideo!”

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozwijali swoją kreatywność poprzez zadania spontaniczne tzw. „spontany”, a więc budowali konstrukcje z nietypowych elementów (spontany manualne), udzielali nietypowych odpowiedzi (spontany słowno), a także tworzyli i komentowali swoje dzieła (spontany słowno-manualne). Uczestniczyli też w szeregu zajęć zachęcających do szukania oryginalnych rozwiązań, uwrażliwiających na inne sposoby myślenia, trenujących współpracę w grupie i umiejętność planowania pracy. Alternatywne Tytuły, Zawsze – Często – Nigdy, Ślepiec i Przewodnik, Znikające Krzesło, Style Bycia w Grupie, to tylko kilka przykładów tych zadań.

W najbliższą niedzielę wybierają się do Łodzi na eliminacje regionalne. Na pewno organizatorzy wysoko postawili poprzeczkę, ale należy pamiętać, że nie wygrana jest celem Odysei. Tak na prawdę to Odyseusze swoją nagrodę już odebrali uczestnicząc w kilkumiesięcznym treningu kreatywności, a udział w konkursie jest tylko dodatkową zachętą do pracy nad sobą i ze sobą.

Trzymajmy za nich kciuki!

trener Odysei Umysłu
Agnieszka Sobieraj

Galeria zdjęć

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspomnienie Żołnierzy Wyklętych w Collegium Salesianum

Dzień po oficjalnych obchodach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych także w Collegium Salesianum w Bydgoszczy pamiętaliśmy o uczestnikach antykomunistycznego powstania w Polsce...

Zamknij