06 Cze 2014

Odyseja Umysłu powraca do naszej szkoły!

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się pokazowe zajęcia w ramach projektu edukacyjnego Odyseja Umysłu. W czasie zajęć uczniowie zostali zapoznani z ideą projektu, a przede wszystkim mieli możliwość spróbować swoich sił w biorąc udział w przykładowych zadaniach jakie są realizowane przez uczestników Odysei na całym świecie.

Czym jest opisywana Odyseja Umysłu?
Jest to ogólnoświatowy projekt edukacyjny, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych 20 lat temu. Co roku bierze w nim udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem programu jest nauka kreatywnego i krytycznego myślenia oraz rozwijanie twórczych zdolności. Uczniowie rozwijają wiele kluczowych kompetencji intelektualnych i społecznych. Zdobywają umiejętności aktywnego uczenia się, efektywnego komunikowania oraz autoprezentacji. W trakcie spotkań drużyna Odysei rozwiązuje zdania spontaniczne oraz przygotowuje rozwiązanie tzw. problemu długoterminowego, z którym może pojechać na konkurs. Zwycięzcy finałów ogólnopolskich maja szansę na wyjazd na konkurs ogólnoświatowy do USA lub wybranego przez Odyseję miasta w Europie.

W Bydgoszczy obecnie jest bardzo niewiele szkół, które mogą przystąpić do projektu, gdyż jedynym, ale niezbędnym warunkiem jest trener z oficjalnym certyfikatem Odysei Umysłu, który będzie prowadził drużynę.
Projekt funkcjonował z powodzeniem w naszej szkole w ubiegłych latach. W przyszłym roku będziemy formować nową grupę. Chętnych uczniów zapraszam już dziś do kontaktu, a na niezdecydowanych będę czekać w przyszłym roku szkolnym. Poniżej linki do przydatnych stron:

Agnieszka Sobieraj
trener Odysei Umysłu i nauczyciel języka angielskiego

Licealiści dzieciom z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowany był przez wydział Zarządzania UTP w Bydgoszczy....