16 Paź 2013

Odznaczeni i Medaliści z Collegium Salesianum

14 października br. w Centrum Konferencyjnym Hotelu City w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy oświaty z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody.

Ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego zostali wytypowani za swoją długoletnią pracę i szczególne osiągnięcia przez wicedyrektorów ks. Pawła Żurawińskiego oraz panią Brygidę Tuszyńską, następujący nauczyciele: p. Stefania Tabaczyńska, p. Janina Dalewska, p. Ewa Łapińska, p. Barbara Dziedzic. Otrzymali oni odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego:

• Medal Złoty Za Długoletnią Służbę został wręczony p. Janinie Dalewskiej (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) oraz p. Stefanii Tabaczyńskiej (nauczyciel j. polskiego),
  • Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę otrzymała p. Ewa Łapińska (nauczyciel j. polskiego),
  • Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę wręczony został także p. Barbarze Dziedzic (nauczyciel muzyki, zajęć technicznych i wychowania do życia w rodzinie).

W trakcie uroczystości zostały przyznane również Medale Komisji Edukacji Narodowej:

• ks. Dyrektorowi Henrykowi Kaszyckiemu,
  • p. Katarzynie Wędzelewskiej (nauczyciel geografii i przedsiębiorczości),
  • p. Joannie Piętce-Baumgart (nauczyciel matematyki i fizyki).

Najlepsze życzenia odznaczonym i nagrodzonym dyrektorem, nauczycielom i pracownikom oświaty złożyli p. Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Zbigniew Ostrowski – Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Anna Łukaszewska – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz p. Lucyna Andrysiak – Komendant Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

O oprawę artystyczną podczas uroczystości zadbała Orkiestra Szkoły Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Był to szczególny dzień w historii naszej szkoły, gdyż aż siedmioro nauczycieli zostało nagrodzonych za swoją wzorcową pracę.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Gaweł CS

Wystawa misyjna

Październik jest miesiącem poświęconym misjom. W murach Collegium Salesianum z tej okazji zagościła wystawa na temat ośrodka dla trędowatych w...