29 Kwi 2015

Otwarta lekcja języka angielskiego z iPadem!

Kwiecień zakończyliśmy pierwszą w naszej szkole lekcją otwartą języka angielskiego, przygotowaną specjalnie dla kandydatów do otwieranej w przyszłym roku szkolnym cyfrowej klasy gimnazjalnej. W lekcji wzięło udział sześcioro uczniów z klas szóstych różnych szkół oraz ich rodzice.

Na lekcji przedstawiliśmy przede wszystkim nowe metody i możliwości pracy na lekcji jakie daje korzystanie z iPada dla celów edukacyjnych ze szczególnym podkreśleniem zalet ‘bezszwowej’ komunikacji uczniów z nauczycielem oraz projektowego sposobu zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Zapraszamy do pobrania materiałów wykorzystanych podczas zajęć w formie podręcznika .ibooks do otwarcia w aplikacji iBooks, oraz zapoznania się z fotorelacją z zajęć.

Już teraz zapraszamy na kolejne otwarte lekcje z iPadem, dla chętnych kandydatów do cyfrowej klasy gimnazjalnej, która ma powstać na kolejny rok szkolny 2015/2016. 28 maja odbędzie się otwarta lekcja fizyki z iPadem a 17 czerwca odbędzie się otwarta lekcja chemii z iPadem.

Zakończenie ewaluacji w Collegium Salesianum

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Collegium Salesianum