16 Wrz 2015

Pielgrzymka Szkół Salezjańskich na Jasną Górę

16. września odbyła się Pielgrzymka Szkół Salezjańskich na Jasną Górę z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko.

Naszą szkołę godnie reprezentowała delegacja uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i księży. Wyjechaliśmy z Bydgoszczy wczesnym rankiem. Podróż minęła w przyjaznej atmosferze. Mieliśmy okazję przećwiczyć piosenki z naszego salezjańskiego repertuaru, dowiedzieć się ciekawych rzeczy np. o Łodzi. Nauczyciele, rodzice i pracownicy zachwycali nas swoim śpiewem.

O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. dr Tadeusza Rozmusa. Później mogliśmy uczestniczyć w zabawach integracyjnych i zatańczyć Belgijkę w kilku tysięcznym gronie.

Był to czas na zawieranie nowych znajomości lub na spotkanie się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Wysłuchaliśmy także koncertu w wykonaniu Magdy Anioł i Łukasza Golca. Po zjedzeniu przepysznego obiadu u sióstr szarytek wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Marysia Berska

V Tydzień Wychowania w Polsce – “Wychowywać do pełni człowieczeństwa”

W dniach 13 – 19 września włączamy się w V Tydzień Wychowania,