04 Cze 2012

Piszą o nas: “Dwa lata z Comeniusem”

Prezentujemy treść artykułu z Expresu Bydgoskiego.

Dwa lata z Comeniusem

Gimnazjaliści z Fordonu poznali rówiesników z Walii

W Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego odbyły się imprezy podsumowujące dwuletnie działania w ramach Programu Comenius.

Program realizowany jest przez fordońskich uczniów od roku szkolnego 2010/2011. Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego otrzymało wtedy dofinansowanie w ramach programu “Uczenie się przez całe życie”. W ten sposób rozpoczęto realizację projektu “Sport i dieta”, przy współpracy ze szkołą Corpus Christi z Cardiff w Walii. Jego zakończenie planowane jest w przyszłym miesiącu.
– Celem programu jest nawiązanie kontaktów pomiędzy uczniami szkół w Polsce i Walii oraz zachęcenie ich do nauki języków obcych. Ponadto w ten sposób rozwijamy współpracę polskiej i walijskiej kadry dydaktycznej. Zdobywamy informacje, dotyczące zróżnicowania kulturowego Europy, przez wspólną pracę nad wybranym zagadnieniem – mówi Apolonia Luczka, koordynatorka programu z ramienia Gimnazjum TS. Podczas jego realizacji, grupa fordońskich uczniów odwiedział partnerską szkołę w Cardiff. Później doszło do rewizyty młodych Walijczyków. Dwuletnia współpraca została podsumowana “Dniem Krajów Anglojęzycznych” w GTS, podczas którego gimnazjaliści z Collegium Salesianum pokazali prezentacje multimedialne na temat USA i mniej znanych krajów anglojęzycznych, takich jak, m.in.: Jamajka, Nowa Zelandia, Tasmania.

Brak komentarzy do “Piszą o nas: “Dwa lata z Comeniusem””

Olimpijski Obóz Informatyczny dla Początkujących

Organizatorzy Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w obozie informatycznym