Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
25 Lut 2016

Poznaj nowe w gimnazjum!

W czwartek 25 lutego 2016 r. w murach naszego gimnazjum gościli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego. Cel – „POZNAĆ NOWE W GIMNAZJUM”.

Dzień rozpoczęli wspólną modlitwą z gimnazjalistami i licealistami, po której uczestniczyli w sześciu lekcjach, odkrywając tajniki tego, co czeka ich w nowej szkole. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia badali prawa fizyki w otaczającym nas świecie, na chemii wykonywali różne eksperymenty, m. in. z sympatycznym atramentem, na biologii sprawdzali, dlaczego mogą chodzić, biegać i skakać, na geografii analizowali właściwości różnych minerałów. Był też akcent językowy – szóstoklasiści poznali podstawowe słówka i zwroty w języku hiszpańskim oraz sprawdzali się z języka angielskiego, grając w grę leksykalną i rozwiązując quiz wiedzy z wykorzystaniem iPadów.

Czas bardzo szybko minął, szóstoklasiści opuszczali nas zadowoleni. Co podobało się najbardziej? Zdania były podzielone. Okazało się, że gimnazjum będzie całkiem przyjemnym czasem odkrywania nowego, odkrywania swoich pasji i zainteresowań.

Szóstoklasistom życzymy wszystkiego co najlepsze na ostatnie miesiące nauki w szkole podstawowej i zapraszamy wraz z rodzicami na nasze Drzwi Otwarte 5 marca 2016 r. w godzinach 9:00 – 13:00.
Do zobaczenia – czekamy na Was z radością!

Opracowanie: Renata Kałamaja

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Arrivederci Italia!

W ostatnim tygodniu uczniowie naszego Gimnazjum oraz Liceum uczestniczyli w wymianie międzynarodowej z Istituto Don Bosco w Weronie.