12 Gru 2015

Regionalny dzień skupienia Salezjanów Współpracowników w Bydgoszczy

W sobotę 12.12.2015 r. w Collegium Salesianum w Bydgoszczy odbył się Regionalny Dzień Skupienia, który został zorganizowany przez SSW działające przy bydgoskiej szkole.
Naszymi gośćmi byli współpracownicy z Połczyna, z Torunia, z Lądu, z Piły, z Debrzna oraz z parafii św. Marka w Fordonie. Powitaliśmy ich tradycyjnie kawą i ciastem domowej roboty.

Następnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się konferencja przygotowana przez ks. Marcina Nowickiego – Delegata Inspektorialnego. Tematem przewodnim był Rok Miłosierdzia. Ks. Marcin ukazał różne aspekty miłosierdzia Bożego i zachęcał, aby w naszym codziennym życiu stało się ono podstawową wartością. W swoim wystąpieniu często cytował słowa papieża Franciszka, który apeluje do wiernych o naśladowanie Bożego miłosierdzia w relacjach międzyludzkich.

Po zakończeniu konferencji udaliśmy się do szkolnej kaplicy na Mszę św. Animowali ją nauczyciele CS z Bydgoszczy. Była też okazja na pojednanie się z Bogiem. Umocnieni słowem Bożym wygłoszonym przez ks. Marcina Nowickiego i Komunią św. poszliśmy na obiad.

Następnie w kaplicy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, a także odmówiliśmy różaniec i koronkę.

Na zakończenie, w imieniu wszystkich uczestników spotkania, p. Grażyna Bogacz podziękowała ks. Marcinowi za odprawienie Mszy św. i skierowane do nas Słowo Boże. Dzień Skupienia był czasem wyciszenia i głębokich przeżyć duchowych.

Stefania Tabaczyńska

34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Collegium Salesianum

Już po raz kolejny obchodziliśmy w Collegium Salesianum wspomnienie wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.