13 Lis 2018

Reprezentacja szkoły na Marszu Niepodległości w Warszawie

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości reprezentacja naszej szkoły udała się do Warszawy na centralne obchody tego święta.
Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w której modliliśmy się za naszą Ojczyznę. Następnie udaliśmy się do Warszawy. Po krótkiej wizycie u warszawskich Salezjanów udaliśmy się do centrum miasta. O godzinie 12.00 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Po dotarciu na Rondo Romana Dmowskiego naszym oczom ukazało się morze biało-czerwonych flag. Pośród ogromnego tłumu udało nam się spotkać z kolegami z Salezjańskiej Szkoły w Szczecinie, będącej pod opieką ks. Łukasza Piskuły. W oczekiwaniu na rozpoczęcie marszu nasze serca rozgrzewał śpiew patriotycznych pieśni. Po wstępnych powitaniach i okolicznościowych przemówieniach ruszyliśmy w Marszu Niepodległości. Naszym celem były błonia stadionu PGE Narodowy. Po 2 godzinnym marszu dotarliśmy do celu. Na uczestników marszu czekały kolejne atrakcje.
Przed odjazdem do Bydgoszczy zatrzymaliśmy się na warszawskiej starówce.
Wyjazd był pięknym świętem jedności i lekcją patriotyzmu, czasem radości i śpiewu. Do zobaczenia za rok!

Ks. Artur

Klasy II LOTS na zajęciach terenowych w Olsztynie

Wykorzystując piękną złotą polską jesień, klasy II A i II B LOTS - wraz ze swymi wychowawcami - udały się...