01 Wrz 2015

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września 2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego Collegium Salesianum.

O godz. 11:00 uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił homilię Ks. Dyrektor Henryk Kaszycki. Oprawę liturgii uświetniła, grupa muzyczna, lektorzy oraz Chór Collegium Salesianum pod dyrekcją pani Iwony Szubargi. Straż honorową pełniły poczty sztandarowe Liceum i Gimnazjum. Do Mszy świętej posługiwali szkolni ministranci, a czytanie i modlitwę wiernych odczytali także uczniowie. Wielką radością dla nas była obecność rodziców, przyjaciół a przede wszystkim Byłych Wychowanków Salezjańskich.

Po Mszy św. Dyrektor powitał wszystkich, życząc Bożego Błogosławieństwa w Nowym Roku Szkolnym. Ksiądz Dyrektor przedstawił Personel szkolny. Na koniec spotkania w kościele zostały wykonane grupowe zdjęcia personelu szkolnego a także nowych klas.

Po przejściu do budynku szkolnego nastąpiły długo oczekiwane spotkania klas ze swoimi wychowawcami.

ks. Henryk Kaszycki sdb
Dyrektor Collegium Salesianum