17 Sty 2015

Rozpoczynamy zajęcia w projekcie Mistrzowie Kodowania!

Chcesz nauczyć się logicznego myślenia oraz świetnie się bawić? Zostań Mistrzem Kodowania! Ruszamy z zajęciami w tym tygodniu!

Drodzy nasi gimnazjaliści!
Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski.

W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach.

Udział w programie jest bezpłatny.

Do udziału w programie Mistrzowie Kodowania zgłosiliśmy także nasze Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego i za aprobatą dyrekcji, wzięliśmy udział w dwudniowym szkoleniu przygotowującym do udziału w programie.

Od zeszłego tygodnia trwają zapisy do dwóch grup uczniowskich, z którymi będziemy prowadzić zajęcia.

Są jeszcze wolne miejsca, więc zapisujcie się i dołączcie do Mistrzów Kodowania!

1 grupa zaczyna 20 stycznia 2015 – wtorek godz. 15.25 – sala 118 – prowadzący: Waldek Zajączkowski
2 grupa zaczyna 26 stycznia 2015 – poniedziałek godz. 15.25 – sala 118 – prowadzący: Rafał Sikora

Można przyjść bezpośrednio na zajęcia i także się zapisać!

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” oraz stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. Został on objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Więcej na www.mistrzowiekodowania.pl oraz na Facebook/MistrzowieKodowania.

Realizacja projektu:
Rafał Sikora
Waldek Zajączkowski

potwierdzenie_udzialu

scan_rafal

skan_zaswiadczenia_waldek

Zmiany w planie lekcji GTS i LOTS od 19 stycznia!

Uwaga! Nowy plan lekcji od poniedziałku!