24 Wrz 2013

Salezjanie Współpracownicy rozpoczęli nowy rok formacyjny!

Pierwsze po wakacjach spotkanie Wspólnoty Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników działającej przy Collegium Salesianum w Bydgoszczy miało miejsce 10 września 2013 roku.

Po całym normalnym dniu pracy nauczycielskiej w szkole, wszyscy spotkaliśmy się w kaplicy szkolnej aby wspólnie z kapłanami Salezjanami zanurzyć się w odśpiewanych Nieszporach. W trakcie modlitwy ks. Henryk Kaszycki – delegat, skierował do nas słowo jedności i zachęty do współuczestnictwa w codziennym dziele salezjańskim jakim jest społeczność Collegium Salesianum.

Druga część naszego spotkania odbyła się w pokoju nauczycielskim, gdzie przy poczęstunku mogliśmy rozpocząć podsumowanie zeszłego roku formacyjnego oraz omówienie zadań na rozpoczęty czas pracy.

Ponieważ w tym czasie kończyła się kadencja rady lokalnej Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, należało przeprowadzić wybory, które były tajne i zwykłą większością głosów wybrano na następne 3 lata kolejną radę lokalną.

Koordynatorem wspólnoty ponownie została wybrana Grażyna Bogacz.
Zastępcą koordynatora została Arleta Filipek.
Administratorem została wybrana Stefania Tabaczyńska.
Na radcę ds. formacji został wybrany Waldemar Bojar.
Pozostałymi radcami wybrane zostały: Małgorzata Laska i Katarzyna Reszelewska.
Sekretarzem został wybrany Waldemar Zajączkowski.

W dalszej części spotkania ustaliliśmy kalendarz przyszłych spotkań wspólnoty oraz zakres działań wynikający z formacji rocznej wspólnot SSW.

Opracował: Sekretarz SSW – Waldemar Zajączkowski

Brak komentarzy do “Salezjanie Współpracownicy rozpoczęli nowy rok formacyjny!”

XIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie

18 września odbyło się XIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. W Częstochowie naszą szkołę reprezentowali Urszula Żurańska, Aleksandra Dybowska oraz...