29 Maj 2019

Salezjańskie Święto Młodych w Słowenii.

1200 młodych salezjańskich sportowców z 16 krajów, spotkało się w Lublanie, aby bawić się, zwiedzać i rywalizować podczas XXX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej.

Nasz kraj reprezentowany był m.in. przez siatkarzy bydgoskiego SALOS-u, którzy po wspaniałej walce zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale.

Nasi zawodnicy pokonali Kraków I/Polska 2:0, Kraków II/Polska 2:1, Węgry 2:0.

Ulegliśmy w finale drużynie Belgii 0:2.

Podczas Igrzysk graliśmy w składzie: Grzegorz Kapka, Dominik Uszko, Dominik Hejnowicz, Robert Kaptur, Marcel Grudlewski, Kornel Ziętak, Maciej Robaczewski, Adam Swinarski, Kacper Czyżak, Antoni Daniel, Mateusz Wysocki.

Trener drużyny: Joanna Ziętak, kierownik drużyny: Michał Uszko.

Była to wspaniała przygoda, duch jedności w różnorodności był niewiarygodny. Uczestniczyliśmy w festiwalu salezjańskim, zwiedzaliśmy Jaskinię Postojną, przeżyciem był udział we mszy świętej , sprawowanej przez kapelana olimpijczyków ks. Edwarda Plenia.

Sercem wolnego czasu było Valdocco

Wspólne kibicowanie, nawiązywanie przyjaźni, tańce i śpiewy w obsadzie międzynarodowej,  na przystanku autobusowym, pozostaną na długo w pamięci.

W stolicy Słowenii, było biało-czerwono,  a to m.in. dzięki wsparciu Firmy TAURON i Fundacji LOTTO.

Relacja fotograficzna z PIKNIKU RODZINNEGO

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z Pikniku Rodzinnego 2019