16 Gru 2013

Sesja zdjęciowa na potrzeby udziału w konkursie realizowana przez uczniów profilu multimedialnego

Nazwa kategorii konkursowej brzmi: „Portret”, dlatego też kilkoro uczennic i uczniów profilu multimedialnego naszego gimnazjum skoncentrowało swoje wysiłki na uzyskaniu zdjęć portretowych.

W tym też celu zorganizowaliśmy sesje zdjęciowe z udziałem zaproszonych osób, które wcieliły się w rolę fotografowanych modeli. Sesje były wykonywane po zakończonych zajęciach lekcyjnych, kiedy to można było przygotować odpowiedni strój modela a także oświetlenie.

Zdjęcia portretowe były wykonywane w nowej pracowni multimedialnej, gdzie posiadamy warunki do ustawienia odpowiedniego oświetlenia i wykorzystania sprzętu fotograficznego.

Po zakończonej sesji, następował proces wyboru najlepszych ujęć zdjęciowych, który uczniowie wykonywali na komputerowych stacjach graficznych odpowiednio wyposażonych. Jeżeli efekty były wystarczające, to w dalszym czasie uczniowie wykonywali swój projekt portretu stosując różnorodne techniki foto-montażu cyfrowego. Jeżeli efekt zdjęciowy nie był zadowalający, ponownie rejestrowaliśmy zdjęcia z inaczej ustawionym oświetleniem aby uzyskać inne kompozycje.

Powstała także krótka relacja filmowa z tych jakże twórczych i angażujących zajęć z udziałem naszych gimnazjalistów.
Rejestrację kamerą cyfrową a także montaż filmowy jednej z kilku sesji wykonał Michał Pankiewicz – licealista biorący udział w zajęciach „Multimedia w praktyce”. Do tego filmu a także następnych produkcji filmowych licealistów została przygotowana oryginalna animacja logotypu Collegium Salesianum. Projekt przygotował Mikołaj Lewandowski – uczeń 2 klasy liceum także biorący udział w zajęciach „Multimedia w praktyce”.

Przygotował: Waldek Zajączkowski

Wycieczka klasy 1A LOTS do Warszawy

Godzina 6:30, sobota 14.12.2013r., Dworzec Główny w Bydgoszczy.