21 Cze 2016

Studia w Anglii – spotkanie informacyjne

15 czerwca do naszej szkoły przybyli przedstawiciele organizacji, która dostarcza informacje na temat procesu rekrutacyjnego na studia w Wielkiej Brytanii: pani Claire Rowlinson, manager do spraw rekrutacji na stadionie Wembley oraz pan Janusz Dargiewicz reprezentujący program studiawanglii.pl.

Spotkanie, które zorganizowałam dla klas pierwszych i drugich liceum, miało na celu objaśnienie wieloetapowego procesu rekrutacyjnego na uczelniach w Wielkiej Brytanii, który należy rozpocząć na rok przed planowanym rozpoczęciem studiów zagranicznych. W naszej szkole z roku na rok przybywa licealistów, którzy wybierają zagraniczne uczelnie i w związku z tym zwracają się oni o pomoc do anglistów, którzy każdą z takich osób przeprowadzają indywidualnie przez proces rekrutacyjny. Spotkanie przybliżyło szerszemu gronu licealistów możliwość łączenia studiów z pracą w UK.

Bonusem spotkania, które w większości odbywało się w języku angielskim, była okazja do obcowania ze wspaniałą angielszczyzną, którą posługuje się pani Claire. Pan Janusz przedstawił polskie strony internetowe, które oferują pomoc w wyborze wymarzonych studiów w Wielkiej Brytanii. Po spotkaniu licealiści mieli okazję do zadania pytań oraz indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Dziękujemy pani Claire i panu Januszowi za wyczerpujące przedstawienie możliwości studiowania w UK.

Jeżeli w naszej szkole są jeszcze jacyś niedoinformowani licealiści, możecie kontaktować się bezpośrednio ze mną (A. Łuczka), ale najpierw zerknijcie na poniższe strony internetowe:

www.studiawanglii.pl
(bezpłatna pomoc w Polsce: tel. 600 554 555)
zapytaj@studiawanglii.pl
www.ucas.com/ucas/undergraduate/getting-started/international-and-eu-students.

NIE BÓJCIE SIĘ – STUDIA W ANGLII TO WYZWANIE, ALE NAPRAWDĘ WARTO!

Tekst: Apolonia Łuczka
Zdjęcia: Apolonia Łuczka i Janusz Dargiewicz

Wycieczka klas 2 beta i 2 delta do Szklarskiej Poręby

Dnia od 10 do 15 czerwca dwie klasy drugie naszego gimnazjum spędziły czas w najsłynniejszej miejscowości polskich Karkonoszy, Szklarskiej Porębie.