18 Mar 2012

Sukcesy naszych uczniów w Katoliadzie Językowej

Dnia 15 marca 2012r. w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy odbyła się Katoliada Językowa – Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki w Sześciu Językach.

Konkurs polegał na zaśpiewaniu piosenki, recytacji wiersza lub fragmentu prozy w wybranym języku obcym.
I miejsce zdobyła uczennica naszego liceum Małgorzata Bakuła, która zaśpiewała piosenkę w języku hiszpańskim, II miejsce otrzymała Marta Trzeszczyńska z gimnazjum – wykonała piosenkę w języku niemieckim.

Wspaniale zaprezentowały się również Marcelina Warczyńska, Teresa Jóźwicka, Aleksandra Dybowska, Julia Kaźmierkiewicz, Katarzyna Korpys i Agata Butrym, które zaśpiewały piosenki w języku angielskim oraz języku rosyjskim.

Ciekawą, krótką scenkę w języku niemieckim przedstawiły uczennice: Joanna Kałamaja, Michalina Gapińska oraz Marta Trzeszczyńska przygotowane przez panią Aleksandrę Korczak – Kątną.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opracowała: Barbara Dziedzic

Brak komentarzy do “Sukcesy naszych uczniów w Katoliadzie Językowej”

Wymiana polsko-włoska: Bydgoszcz – Werona 2012

We wtorek, 6 marca 2012 roku ze skąpanych w śródziemnomorskim słońcu Włoch wróciła grupa uczniów, którzy brali udział w wymianie...