26 Lis 2013

Uczniowie Collegium Salesianum z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Grabiu

W niedzielę 24 listopada 2013 roku grupa uczniów Collegium Salesianum wybrała się wraz z księdzem Wojtkiem i księdzem Pawłem do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Grabiu.

W tym Domu dzieci zostały otoczone opieką przez siostry Elżbietanki już w 1922 roku i w tej ważnej misji trwają do dziś. Mieliśmy okazję przekonać się o tym, jaką ogromną miłością darzą swoich podopiecznych.

Dzięki ich inicjatywie odbywa się całodobowa opieka nad mieszkańcami. Zapewniona jest im rodzinna atmosfera oraz godne warunki do odpowiedniego wzrostu i rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego. To co nas zachwyciło w tym miejscu przepełnionym miłością do bliźniego była ogromna radość z życia pomimo cierpienia i bólu.

Nasza grupa została niezwykle serdecznie przywitana przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie, którego głównym tematem był żywot św. Elżbiety. Aktorami byli podopieczni ośrodka, którzy oczarowali nas swoim zaangażowaniem w grę aktorską.

Przyjechaliśmy do Domu Pomocy Społecznej z miłymi niespodziankami dla mieszkańców. Dzięki hojności wielu uczniów naszej szkoły udało nam się zebrać wiele rzeczy, które pomogą siostrom w przygotowaniach do zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Wśród prezentów znalazły się wymarzone zabawki, ciuszki, środki czystości i wiele innych. Największą niespodzianką był rower, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzach wielu mieszkańców.

Z Domu Pomocy Społecznej wróciliśmy z nowym bagażem doświadczeń. Zobaczyliśmy jak niewiele wystarczy do szczęścia.

Przygotowała Kasia Korpys

Cecyliada 2013

22 listopada jak co roku odbyła się w naszej szkole Cecyliada. Rozpoczęła się występem chóru, który pod kierunkiem pani Szubargi...