Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
06 Lis 2010

VII Spartakiada Szkół Salezjańskich

6 listopada 2010 roku, uczniowie gimnazjum i liceum wyjechali do Piły, aby wziąć udział w VII Spartakiadzie Szkół Salezjańskich.

Już przed zawodami Bydgoszcz była stawiana w gronie faworytów. Świadczyły o tym wyniki z lat poprzednich.

Po dotarciu do Piły około 350 uczestników (z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Piły, Trzcińca, Rumii, Szczecina Ku Słońcu, Szczecina św. Jan Bosko, Poznania, Konina, Torunia) spotkało się w Szkołach Salezjańskich przy ul. Dembowskiego.

Rozgrywki odbywały się na czterech obiektach sportowych: Hala Szkół Gastronomicznych, sala sportowa Gimnazjum nr 4, sala sportowa Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i sala sportowa Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego.

Nasze szkoły wystawiły drużyny we wszystkich możliwych dyscyplinach (piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy).

Reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli trzecie miejsce w turnieju piłki nożnej i tenisie stołowym. Pozycję wyżej uplasowały się siatkarki, a pierwsze miejsce zajęli siatkarze, którzy w pokonanym polu zostawili Aleksandrów Kujawski i Rumię.

Piłkarze Liceum zajęli, niestety, piąte miejsce. Lepiej od nich spisały się siatkarki LOTS-u, które stanęły na najniższym stopniu podium.

Tenisiści stołowi pokonali wszystkich przeciwników i zajęli pierwsze miejsce. To samo uczynili siatkarze liceum, którzy w decydującym spotkaniu pokonali gospodarzy, najtrudniejszego rywala.

Na koniec Spartakiady wszystkie miasta wróciły do szkoły przy ul. Dembowskiego na podsumowanie turnieju.

Po raz kolejny z rzędu nasze Gimnazjum i Liceum okazały się najlepsze wśród wszystkich szkół Inspektorii pw. św. Wojciecha!

Opracowanie: Mateusz Bosiacki

zobacz galerię zdjęć

Skomentuj

Jeden komentarz do “VII Spartakiada Szkół Salezjańskich”

1. Reprezentacja siatkówki LOTS says:

Bosiak widać po zdjęciu na którym odbierasz puchar które zajęliśmy miejsce;P (świętowanie było;P)