17 Paź 2008

Wykład i pokazy w Instytucie Fizyki UMK pt. “Z górki na pazurki”

Dnia 17 października 2008 roku grupa uczniów klas III gimnazjum wyruszyła z paniami Koralewską i Chełminiak do Torunia.

Celem był wykład z pokazami w Instytucie Fizyki UMK pt.„Z górki na pazurki”.

Wykładowcy wprowadzili nas w świat fizyki między innymi za pomocą zabawek działających w oparciu o podstawowe prawa fizyki.

Punktem kulminacyjnym był występ pana Hieronima (ulubieńca publiczności) wyciągającego obrus spod suto zastawionego stołu. Wszyscy wyszli z pokazów zadowoleni a dobry humor towarzyszył grupie przez całą drogę powrotną.

Agata, kl.IIIβ Zdjęcia: Ola, kl.IIIδ

Oto harmonogram kolejnych wykładów:

• wykład 2: Zjawisko rezonansu – 14.11.2008
  • wykład 3: Rozszerzalność cieplna ciał stałych, cieczy i gazów – 12.12.2008
  • wykład 4: Zjawisko załamania światła – 9.01.2009
  • wykład 5: Polaryzacja fal – 6.03.2009

Cykl wykładów zakończy się drużynowym konkursem fizycznym dotyczącym ich tematyki.

Mam nadzieję, że kolejne wyjazdy do Torunia będą się cieszyły równie dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Czekam na zgłoszenia uczestników listopadowego „spotkania z fizyką”.

Elżbieta Koralewska

Brak komentarzy do “Wykład i pokazy w Instytucie Fizyki UMK pt. “Z górki na pazurki””

Wyróżnienie dla zespołu “Cantare”

Dnia 18.05.08r. odbyły się V Wojewódzkie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2008” organizowane przez MDK nr 5. Przesłuchania...