29 Lis 2011

Wymiana włosko-polska w języku angielskim: wrzesień – grudzień 2012

26 listopada wraz z Księdzem Dyrektorem, Henrykiem Kaszyckim, wyruszyliśmy do pięknej Toskanii, aby nawiązać kontakt ze szkołą salezjańską w samym sercu tego regionu – Florencją, stolicą Renesansu.

Zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez dyrektora szkoły – księdza Roberto Colameo, wicedyrektora – księdza Kamila Pozorskiego oraz całą wspólnotę salezjańską i współpracowników świeckich.
Rozmowy okazały się bardzo owocne, została nawiązana przyjaźń między naszymi szkołami oraz omówione wstępne założenia wymiany włosko – polskiej w języku angielskim dla uczniów naszego liceum i gimnazjum.

Szczegóły wymiany zostaną ustalone korespondencyjnie z nauczycielkami języka angielskiego ze szkoły partnerskiej, panią Francescą Porcu oraz panią Chiarą Pinzi.

Nabór uczniów na wymianę z naszego Collegium przewiduję rozpocząć w lutym 2012r.

Zapraszam zainteresowanych uczniów do współpracy, bo naprawdę warto!
Toskania to jeden z najpiękniejszych regionów świata, kopalnia arcydzieł sztuki i perła architektury!!!

Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły partnerskiej we Florencji: www.salesianifirenze.it

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z naszego pobytu w Toskanii. Zwiedzaliśmy dużo!!! Florencja, Fiesole, San Miniato al Monte, Bologna… Zerknijcie też na zdjęcia ze szkoły partnerskiej.

Wraz z Księdzem Dyrektorem, szczególne podziękowania kierujemy do księdza Kamila Pozorskiego, dzięki któremu czuliśmy się we Florencji wyjątkowymi gośćmi i który umożliwił spełnienie się marzenia współpracy ze szkołą salezjańską w tak wyjątkowym miejscu.

Apolonia Łuczka

Galerie zdjęć z pobytu w Toskanii: 26 – 29 listopada 2011:

Brak komentarzy do “Wymiana włosko-polska w języku angielskim: wrzesień – grudzień 2012”

Euroweek “Szkoła Liderów”

17.11.2011 czwartek. Tego dnia rano spotkaliśmy się na dworcu PKP, aby o 7:40