12 Lis 2013

Zaproszenie do udziału w projekcie: “Kraj Basków”

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i licealistów uczących się języka hiszpańskiego na kolejny już projekt edukacyjno-językowy do Hiszpanii.

Tym razem poznacie Kraj Basków, region podkreślający swoją odrębność na tle ojczyzny Cervantesa. To tutaj Picasso namalował słynne dzieło „Guernica”, tu znajduje się również znane na całym świecie muzeum Guggenheima, a ludność mówi w najstarszym języku świata – euskera, którego pochodzenie stanowi do dziś zagadkę dla naukowców.

Podczas pobytu będziecie mieli okazję poznania i nawiązania przyjaźni z Waszymi hiszpańskimi rówieśnikami, uczestniczenia w lekcjach w szkole hiszpańskiej, realizowania zadań językowych mających na celu przybliżenie Wam kultury, tradycji i realiów życia codziennego Basków.

Planujemy wyjazd w marcu 2014 r, środkiem transportu będzie luksusowy autokar. Nasza przygoda potrwa 10 dni i rozpocznie się w Bernie, a zakończy w Zurychu, te miasta również zwiedzimy.
Koszt całkowity wynosi 1699 zł + pakiety, o których dowiecie się u nauczycieli prowadzących zajęcia z języka hiszpańskiego.

Poznamy najważniejsze miasta Kraju Basków, m. in. San Sebastian i Bilbao. San Sebastian jest uznawane za „perłę” Baskonii, to jedno z najciekawszych miast wybrzeża hiszpańskiego, tam znajduje się najpiękniejsza plaża Europy, średniowieczny zamek z 12,5 metrową postacią Jezusa Sagrado Corazón, tam również organizowany jest corocznie festiwal filmowy. Bilbao to miasto słynące na całym świecie z muzeum Guggenheima, znane nie tylko z racji zgromadzonych w nim dzieł sztuki, ale uznawanego przez wielu za najpiękniejszy nowożytny budynek świata. Bilbao jest warte zobaczenia także ze względu na niezwykle ciekawie zachowany układ urbanistyczny z XV wieku.

Przed nami wiele atrakcji i niezapomnianych przeżyć, które oferuje Hiszpania.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o jak najszybsze zapisywanie się chętnych u nauczycieli prowadzących.

Serdecznie zapraszamy!
Nauczyciele języka hiszpańskiego:
Anna Żenkiewicz
Lucyna Bełza-Gałązka
Jerzy Łoziński

Spotkanie informacyjne – Werona 2013

Drodzy uczestnicy! Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę 13 listopada 2013!