21 Lis 2018

Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła pomaga pani Genowefie.
Jest to samotna starsza osoba, która choruje na cukrzycę, nadciśnienie, choroby trzustki, ma wszczepione protezy stawów biodrowego i kolanowego. Z emerytury wynoszącej niecały 1000 zł po opłatach zostaje 234 zł. Pani Genowefa otrzymuje skromne paczki żywnościowe z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ma czworo dzieci, które jednak nie mogą jej pomóc, ponieważ same zmagają się z chorobami (stwardnienie rozsiane, nowotwory). Mimo to jest pogodna, radość czerpie z modlitwy i rozmów z proboszczem parafii.

Ogromnym marzeniem pani Genowefy jest telewizor, który byłby jej oknem na świat. Ponadto potrzeby jest blender.

Do naszej paczki zbieramy: mąkę, cukier, cukier trzcinowy, ryż, makaron, kaszę, kawę, herbatę, olej, konserwy mięsne, przetwory warzywne, dżemy, słodycze, proszek do prania, płyn do toalety, żel pod prysznic, mydło, szampon, dezodorant, prześcieradła, pościel, ręczniki kąpielowe.
Dary można przynosić do biblioteki szkolnej. Zbiórka trwa do 6 grudnia.

Już dziś dziękujemy za pomoc. Razem możemy więcej!

Agnieszka Piechowiak, opiekun szkolnego wolontariatu

SZKOŁA NA MEDAL – Szkoła przyjazna uczniom i ich rodzicom

Miło nam poinformować, że Collegium Salesianum w Bydgoszczy otrzymało nominację w konkursie SZKOŁA NA MEDAL. Zapraszamy do głosowania na naszą...