06 Lut 2016

Św. Dominik Savio – przyjaciel z nieba

6 lutego gościliśmy dzieci i młodzież ze szkół powiatu bydgoskiego na konkursie poświęconym patronowi naszego gimnazjum – św. Dominikowi Savio.

Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat tego piętnastoletniego świętego – wskazać właściwą odpowiedź w teście wyboru, rozstrzygnąć, czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, rozwiązać krzyżówkę i odpowiedzieć na pytanie otwarte. Najpierw zadania rozwiązywali uczniowie szkół podstawowych, którzy przybyli bardzo licznie wraz ze swoimi opiekunami.
Ks. Wojciech Mielewczyk rozpoczął spotkanie wspólną modlitwą w kaplicy, a następnie wykorzystał czas oczekiwania na wyniki (który uczestnicy spędzili przy poczęstunku) na naukę piosenek salezjańskich, tworząc wspaniałą atmosferę radości.

W kategorii szkół podstawowych dwie osoby zajęły pierwsze miejsce ex aequo: Emilia Cieszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 48 i Tymoteusz Galiński ze Szkoły Podstawowej nr 65, natomiast drugie miejsce zdobyła Marta Różycka ze Szkoły Podstawowej w Osielsku.

Druga tura konkursu była przygotowana dla uczniów gimnazjów. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Szczukowska z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, a kolejne – uczennice z Gimnazjum nr 49 – Aleksandra Szulc i Zuzanna Chmara.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że zechcieli zgłębiać historię życia św. Dominika Savio.

Serdeczne podziękowania za wielką pomoc, zaangażowanie i poświęcenie czasu składam ks. Wojciechowi Mielewczykowi, P. Małgorzacie Laskiej, P. Wojciechowi Jóźwiakowi, P. Jadwidze Jankowskiej-Zabłockiej oraz dzielnej grupie młodzieży z Collegium Salesianum, bez których przygotowanie tego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe.

Katarzyna Kujawa

Połowinki klas drugich GTS

4 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyły się połowinki klas drugich gimnazjum.