24 Kwi 2016

Finał XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w Chorzowie

W dniach 22-24.04.2016 odbył się finał XLII Olimpiady Geograficznej w Chorzowie.

Nasi uczniowie: Grzegorz Dybowski (1 kl. LO) i Paweł Zyglewski (3 kl. LO) znaleźli się wśród 123 najlepszych uczniów z całej Polski.

Uroczyste otwarcie olimpiady miało miejsce w I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Honorowym gościem był absolwent tego liceum, były premier Jerzy Buzek.

Zawody finałowe składały się z części pisemnej, terenowej oraz ustnej. Część pisemna obejmowała trzy zestawy zadań dotyczące geologii, geografii społeczno-ekonomicznej oraz pracy z mapą. Nasi uczniowie kolejny raz godnie reprezentowali szkołę na arenie ogólnopolskiej.

Laureatem tegorocznej olimpiady został: Paweł Zyglewski

Tytuł finalisty po raz drugi uzyskał: Grzegorz Dybowski

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Katarzyna Wędzelewska

Ps. Więcej informacji dotyczącej przebiegu XLII Olimpiady na stronie okręgowego oddziału olimpiady w Chorzowie oraz http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

Byliśmy na Święcie Inspektorii p.w. św. Wojciecha

W sobotę rano 23 kwietnia 2016 r. delegacje salezjanów, nauczycieli, uczniów, pocztu sztandarowego, harcerzy i Rodziny Salezjańskiej wyruszyły na uroczystości...